Harmonogram programu

Aktywna tablica 2019

– WAŻNE TERMINY :

 • złożenie wniosków przez dyrektorów do organów prowadzących do dnia 15 kwietnia 2019 ⇐

 • złożenie wniosków przez organy prowadzące do wojewodów do 30 kwietnia 2019 ⇐

 • kwalifikacja wniosków przez wojewodów do 15 maja 2019 ⇐

 • przekazanie środków finansowych na zakup pomocy dydaktycznych do 30 czerwca 2019 ⇐

 • wykorzystanie wsparcia finansowego do 31 grudnia 2019

 • rozliczenie dotacji przez organy prowadzące do 15 stycznia 2020 ⇐


Podstawowym wymaganiem, które stawiane jest szkołom jest posiadanie dostępu do internetu na poziomie co najmniej 30 Mb/s. W przypadku wniosków o udział w Programie składanych w 2019 r,. warunek dostępu na poziomie co najmniej 30 Mb/s uważa się za spełniony także w przypadku złożenia deklaracji uzyskania do końca 2019 r. takiego dostępu

AKTYWNA TABLICA rządowy program rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów
i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2017-2019, na który przewidziana jest kwota 279 mln 428 tys. zł.

W ramach programu szkoły podstawowe mogą zostać wyposażone w :

 • tablice interaktywne

 • projektory w tym projektory ultrakrótkoogniskowe
 • interaktywne monitory dotykowe o przekątnej nie mniejszej niż 55″

 • głośniki

W ramach trzyletniego rządowego programu pomoce dydaktyczne trafią do około 15 580 szkół w Polsce i za granicą, z czego:

 1. do 5 582 szkół i szkół za granicą w 2017 r.;
 2. do 4 999 szkół i szkół za granicą w 2018 r.;
 3. do 4 999 szkół i szkół za granicą w 2019 r.

Kto może się ubiegać o środki?

O środki na zakup pomocy dydaktycznych mogą się ubiegać:

 1. publiczne i niepubliczne szkoły podstawowe oraz szkoły artystyczne realizujące kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej,
 2. szkoły i zespoły szkół oraz szkolne punkty konsultacyjne przy przedstawicielstwach dyplomatycznych, urzędach konsularnych i przedstawicielstwach wojskowych Rzeczypospolitej Polskiej działające w ramach Ośrodka Rozwoju Edukacji Polskiej za Granicą.
 3. publiczne szkoły podstawowe w zakładach poprawczych i schroniskach dla nieletnich prowadzonych przez Ministra Sprawiedliwości.

Szkoła będzie mogła otrzymać 14 tys. zł jako maksymalną kwotę na zakup pomocy dydaktycznych. W przypadku maksymalnego wsparcia finansowego, organ prowadzący szkołę – z wyjątkiem szkół prowadzonych przez ministrów – będzie miał obowiązek wnieść wkład własny w kwocie 3,5 tys. zł. Całkowita wartość zadania dla szkoły wyniesie w sumie 17,5 tys. zł (wsparcie finansowe 14 tys. zł + wkład własny 3,5 tys. zł).

Wniosek dla DYREKTORA SZKOŁY
– zestaw  3 x monitor interaktywny 65″ 4K

Oświadczenie dyrektora szkoły o zasięgnięciu opinii rady pedagogicznej

Wniosek o udzielenie wsparcia dla organu prowadzącego

Załącznik nr 1 do wniosku organu prowadzącego – zbiorcze zestawienie szkół wnioskujących o wsparcie finansowe na zakup pomocy dydaktycznych

Rozporządzenie dotyczące realizacji pogramu “Aktywna tablica”

Województwo łódzkie –  Równolegle z wnioskiem, organ prowadzący zobowiązany jest wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny pod adresem:

W ramach programu Aktywna Tablica 2019 zapewniamy bezpłatną instalację, montaż, szkolenie dla kadry pedagogicznej, zestawy interaktywne wysokiej jakości, wyłącznie sprawdzonych producentów dla szkół podstawowych.
tel 502 902 054 | aktywnatablica@sawar.pl

Zobacz nasze przykładowe realizacje projektów w szkołach podstawowych ,

TABLICE INTERAKTYWNE

MONITORY INTERAKTYWNE

PROJEKTORY

GŁOŚNIKI

Rodzaj wsparcia dla szkoły podstawowej na podstawie złożonego wniosku – Prosimy o wypełnienie, skontaktujemy się z Państwem w celu przedstawienia korzystnej oferty cenowej.

Nazwa placówki
Email
Telefon
Adres placówki
Kod pocztowy
Miejscowość
Temat
Osoba kontaktowa


Wniosek o udzielenie wsparcia finansowego w roku 2019 na:


Proszę przygotować wycenę dla
W ilości 123

Treść wiadomości

Dzięki współpracy z najlepszymi producentami sprzętu projekcyjnego i interaktywnego na polskim rynku, możemy zagwarantować produkty wysokiej jakości w przystępnej cenie.

Jesteśmy dystrybutorem oprogramowania edukacyjnego dla nauczycieli i uczniów, jako dodatkowe pomoce dydaktyczne do sprzętu projekcyjnego NetSupport School, mozaBook, e-Klasa, Didakta, RM Easiteach, Smart Notebook,

Wiarygodny partner handlowy, któremu możesz powierzyć zakup, montaż, i instalację sprzętu interaktywnego w twojej placówce oświatowej (szkoły podstawowe, przedszkola, uczelnie wyższe)

Możesz liczyć na profesjonalną obsługę i serwis oraz terminowe realizacje.

Materiały i treści zawarte na tej stronie zostały opracowane na podstawie oficjalnych informacji udostępnionych na stronie men.gov.pl.

Realizacja projektów w ramach programu Aktywna Tablica 2019 na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego: Skierniewice, Tomaszów Mazowiecki, Żyrardów, Puszcza Mariańska, Grójec, Brzeziny, Opoczno, Piotrków Trybunalski, Mińsk Mazowiecki, Łowicz, Sochaczew, Mogielnica, Białobrzegi