Harmonogram programu

Aktywna tablica 2020

– WAŻNE TERMINY :

 • złożenie wniosków przez dyrektorów do organów prowadzących do dnia 27 października 2020 ⇐

 • złożenie wniosków przez organy prowadzące do wojewodów do 29 października 2020 ⇐

 • kwalifikacja wniosków przez wojewodów do 3 listopada 2020 ⇐

 • przekazanie środków finansowych na zakup pomocy dydaktycznych do 30 listopada 2020 r. ⇐

 • wykorzystanie wsparcia finansowego do 31 grudnia 2020 r.


Podstawowym wymaganiem, które stawiane jest szkołom jest posiadanie dostępu do internetu na poziomie co najmniej 30 Mb/s.

AKTYWNA TABLICA 2020 rządowy program rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych. Na program w latach 2020–2024 przewidziana jest łączna kwota 361 455 000 zł, z budżetu państwa, z czego 35 000 000 zł w 2020 r., Program będzie finansowany w 80 % ze środków budżetu państwa i w 20 % z wkładu własnego organów prowadzących szkołę.

W ramach programu szkoły podstawowe i ponadpodstawowe mogą zostać wyposażone w :

 • interaktywne monitory dotykowe o przekątnej ekranu co najmniej 55 cali

 • tablice interaktywne z projektorem ultraogniskowym
 • tablice interaktywne bez projektora ultraogniskowego

 • projektory lub projektory ultrakrótkoogniskowe
 • głośniki lub inne urządzenia pozwalające na przekaz dźwięku
 • Szkoła może wnioskować również o udzielenie wsparcia finansowego na zakup laptopów wraz z zestawem wideokonferencyjnym do zdalnej nauki.

Kto może się ubiegać o środki?

O środki na zakup pomocy dydaktycznych mogą się ubiegać:

 1. publiczne i niepubliczne szkoły podstawowe oraz szkoły artystyczne realizujące kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej, szkoły ponadpodstawowe
 2. szkoły i zespoły szkół oraz szkolne punkty konsultacyjne przy przedstawicielstwach dyplomatycznych, urzędach konsularnych i przedstawicielstwach wojskowych Rzeczypospolitej Polskiej działające w ramach Ośrodka Rozwoju Edukacji Polskiej za Granicą.
 3. publiczne szkoły podstawowe w zakładach poprawczych i schroniskach dla nieletnich prowadzonych przez Ministra Sprawiedliwości.

Szkoła będzie mogła otrzymać 14 tys. zł jako maksymalną kwotę na zakup pomocy dydaktycznych. W przypadku maksymalnego wsparcia finansowego, organ prowadzący szkołę – z wyjątkiem szkół prowadzonych przez ministrów – będzie miał obowiązek wnieść wkład własny w kwocie 3,5 tys. zł. Całkowita wartość zadania dla szkoły wyniesie w sumie 17,5 tys. zł (wsparcie finansowe 14 tys. zł + wkład własny 3,5 tys. zł).

ZOBACZ PRZYKŁADOWE REALIZACJE PROJEKTÓW W POPRZEDNIEJ EDYCJI 2017-2019

Wniosek dla DYREKTORA SZKOŁY
– zestaw  3 x monitor interaktywny 65″ 4K

Podstawa prawna: Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 23 października 2020 r. w sprawie szczegółowych warunków, form i trybu realizacji Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020–2024 – „Aktywna tablica”

Wykaz szkół zakwalifikowanych do objęcia wsparciem finansowym w ramach rządowego programu „Aktywna tablica” 2020

POBIERZ OFERTĘ PROMOCYJNĄ NA ZESTAWY MONITORÓW INTERAKTYWNYCH

W ramach programu Aktywna Tablica 2020 zapewniamy bezpłatną instalację, montaż, szkolenie dla kadry pedagogicznej, zestawy interaktywne wysokiej jakości, wyłącznie sprawdzonych producentów dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
tel 502 902 054

TABLICE INTERAKTYWNE

MONITORY INTERAKTYWNE

PROJEKTORY

GŁOŚNIKI

Dzięki współpracy z najlepszymi producentami sprzętu projekcyjnego i interaktywnego na polskim rynku, możemy zagwarantować produkty wysokiej jakości w przystępnej cenie.

Jesteśmy dystrybutorem oprogramowania edukacyjnego dla nauczycieli i uczniów, jako dodatkowe pomoce dydaktyczne do sprzętu projekcyjnego NetSupport School, mozaBook, e-Klasa, Didakta, RM Easiteach, Smart Notebook,

Wiarygodny partner handlowy, któremu możesz powierzyć zakup, montaż, i instalację sprzętu interaktywnego w twojej placówce oświatowej (szkoły podstawowe, przedszkola, uczelnie wyższe)

Możesz liczyć na profesjonalną obsługę i serwis oraz terminowe realizacje.

Materiały i treści zawarte na tej stronie zostały opracowane na podstawie oficjalnych informacji udostępnionych na stronie men.gov.pl.

Realizacja programu Aktywna Tablica 2020 montaż monitory interaktywne Avtek, LG na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego: Gmina Rzeczyca, Gmina Dmosin, Gmina Godzianów, Tomaszów Mazowiecki, Powiat Rawski, Powiat Tomaszowski, Gmina Skierniewice, Gmina Opoczno, Żyrardów, Puszcza Mariańska, Gmina Grójec, powiat sochaczewski, Gmina Grodzisk Mazowiecki, Białobrzegi