Harmonogram programu

Aktywna tablica 2022

– WAŻNE TERMINY :

 • złożenie wniosków przez dyrektorów do organów prowadzących do dnia 15 maja 2022 ⇐

 • złożenie wniosków przez organy prowadzące do wojewodów do 30 maja 2022 ⇐

 • kwalifikacja wniosków przez wojewodów do 30 czerwca 2022 ⇐

 • przekazanie środków finansowych na zakup pomocy dydaktycznych do 31 sierpnia 2022 r. ⇐

 • wykorzystanie wsparcia finansowego do 31 grudnia 2022 r.


Podstawowym wymaganiem, które stawiane jest szkołom jest posiadanie dostępu do internetu na poziomie co najmniej 30 Mb/s.

Program AKTYWNA TABLICA 2022 rządowy program rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych. Na program w latach 2020–2024 przewidziana jest łączna kwota 361 455 000 zł, z budżetu państwa, z czego 35 000 000 zł w 2020 r., Program będzie finansowany w 80 % ze środków budżetu państwa i w 20 % z wkładu własnego organów prowadzących szkołę.

W ramach programu szkoły podstawowe i ponadpodstawowe mogą zostać wyposażone w :

 • interaktywne monitory dotykowe o przekątnej ekranu co najmniej 55 cali

 • tablice interaktywne z projektorem ultraogniskowym
 • tablice interaktywne bez projektora ultraogniskowego

 • projektory lub projektory ultrakrótkoogniskowe
 • głośniki lub inne urządzenia pozwalające na przekaz dźwięku
 • Szkoła może wnioskować również o udzielenie wsparcia finansowego na zakup laptopów wraz z zestawem wideokonferencyjnym do zdalnej nauki.

Kto może się ubiegać o środki?

O środki na zakup pomocy dydaktycznych mogą się ubiegać:

 1. publiczne i niepubliczne szkoły podstawowe oraz szkoły artystyczne realizujące kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej, szkoły ponadpodstawowe
 2. szkoły i zespoły szkół oraz szkolne punkty konsultacyjne przy przedstawicielstwach dyplomatycznych, urzędach konsularnych i przedstawicielstwach wojskowych Rzeczypospolitej Polskiej działające w ramach Ośrodka Rozwoju Edukacji Polskiej za Granicą.
 3. publiczne szkoły podstawowe w zakładach poprawczych i schroniskach dla nieletnich prowadzonych przez Ministra Sprawiedliwości.

Szkoła będzie mogła otrzymać 14 tys. zł jako maksymalną kwotę na zakup pomocy dydaktycznych. W przypadku maksymalnego wsparcia finansowego, organ prowadzący szkołę – z wyjątkiem szkół prowadzonych przez ministrów – będzie miał obowiązek wnieść wkład własny w kwocie 3,5 tys. zł. Całkowita wartość zadania dla szkoły wyniesie w sumie 17,5 tys. zł (wsparcie finansowe 14 tys. zł + wkład własny 3,5 tys. zł).

ZOBACZ PRZYKŁADOWE REALIZACJE PROJEKTÓW W POPRZEDNIEJ EDYCJI 2017-2019

Wniosek dla DYREKTORA SZKOŁY typu A – kwota dotacji 14 000zł

Wniosek dla DYREKTORA SZKOŁY typu B2 – kwota dotacji 35 000 zł pomoce dydaktyczne na specjalne potrzeby edukacyjne

W ramach programu Aktywna tablica 2021 zapewniamy bezpłatną instalację, montaż, szkolenie dla kadry pedagogicznej, zestawy interaktywne, pomoce dydaktyczne i narzędzia do terapii wykorzystywane w TIK, wyłącznie sprawdzonych producentów dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
tel 502 902 054

SPECJALNE POTRZEBY EDUKACYJNE

MONITORY INTERAKTYWNE

PROJEKTORY

GŁOŚNIKI

Dzięki współpracy z najlepszymi producentami sprzętu projekcyjnego i interaktywnego na polskim rynku, możemy zagwarantować produkty wysokiej jakości w przystępnej cenie.

Jesteśmy dystrybutorem oprogramowania edukacyjnego dla nauczycieli i uczniów, jako dodatkowe pomoce dydaktyczne do sprzętu projekcyjnego NetSupport School, mozaBook, e-Klasa, Didakta, RM Easiteach, Smart Notebook,

Wiarygodny partner handlowy, któremu możesz powierzyć zakup, montaż, i instalację sprzętu interaktywnego w twojej placówce oświatowej (szkoły podstawowe, przedszkola, uczelnie wyższe)

Możesz liczyć na profesjonalną obsługę i serwis oraz terminowe realizacje.

Materiały i treści zawarte na tej stronie zostały opracowane na podstawie oficjalnych informacji udostępnionych na stronie men.gov.pl.

Realizacja programu Aktywna tablica 2022 Skierniewice, Wolbórz, Radomsko, Głowno, Piotrków Mazowiecki, Warszawa, Gmina Mszczonów, Radom, Łódź SPE specjalne potrzeby edukacyjne uczniowie z orzeczeniami, pomoce dydaktyczne i narzędzia do terapii, gabinet terapeutyczny, specjalistyczne oprogramowanie do pomocy dydaktycznych i narzędzi do terapii wykorzystywane w TIK. Montaż monitory interaktywne Avtek, LG, podłoga interaktywna na terenie województwa łódzkiego, mazowieckiego: Tomaszów Mazowiecki, Bełchatów, Wieluń, Kutno, Maków, Powiat Łowicki, powiat Zgierski, Wola Krzysztoporska, Opoczno, Żyrardów, Puszcza Mariańska, Gmina Grójec, powiat sochaczewski, Gmina Grodzisk Mazowiecki, Białobrzegi,